јазици
Огласи / паб

Pilatus PC-7 V2.0 FSX

HOT
Автор Тим Прасе Конрад - Прасињата Чудна Авионите
Големина 26.79 MB
Превземања 12 215
Создаден 02--08 2010 17: 04: 51
Промени 24 02--2013 21: 00: 05
лиценца freeware надворешен
3D Виртуелна кабина
компатибилен DirectX10
Add-on FSX забрзување или SP2 & FSX-пареа

модел на летот е реален, виртуелна пилотската кабина е завршен, тој е одличен додаток на. Вклучува осум repaints и два модели: Швајцарската воздухопловните сили, Боцвана сили за одбрана, Алјаска Државен инспекторат за шумарство (можност да се откажат од тенкови), австриските воздухопловни сили, Абу Даби Air Force (ОАЕ), Американската граѓанска регистар (Benpuppy почит), Уругвај воздухопловните сили, Баре Метал.

На Pilatus PC-7 турбо тренер е ниско крило обука тандем седишта воздухоплов, произведени од страна на авионите Pilatus на Швајцарија. Воздухопловот е способен за сите основни функции за обука, вклучувајќи aerobatics, инструмент, тактички и ноќ летање. Таа е избрана од страна на повеќе од дваесет воздушни сили како и нивните ab initio тренер - од воведувањето на авионот во близина на 1978 500 биле продадени, со поголемиот дел се уште е во употреба.

Над еден милион часа да е извршено од страна на PC-7s во светот.

Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања