јазици

   Pilatus PC-7SAF v.2 Swiss Airforce FSX   

HOT
автор Тим Прасе Конрад - Прасињата Чудна Авионите
Големина 39.8 MB
Превземања 11 956
Создаден 29--04 2011 04: 17: 31
Промени 06 06--2012 18: 04: 57
лиценца freeware надворешен
   За FSX & FSX-пареаКомпатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


Верзија на швајцарската воздухопловни сили Pilatus PC-7 преработил лет модел и прилагодени на оваа верзија.
Ова е одличен додаток на HD квалитет на графика и одлична мајчин FSX виртуелен кабина

ШвајцарскатаВоздухопловните сили на Швајцарија (Schweizer Луфтвафе) е една од двете гранки на вооружените сили со Швајцарската армија Швајцарија.

авиони Pilatus PC-7 е воена обука дизајниран во 1970s од Pilatus воздухоплови.

Концепција

Дизајниран во Швајцарија од страна на авионите Pilatus PC-7 Турбо-тренер беше воведен на пазарот во 1978 како обука birddog за обука на воени пилоти, особено во областа на акробатика и лет инструменти.

Обврски

PC-7 во моментов работат во дваесет земји. Во текот на 80, една контроверзност беснееше во Швајцарија во врска со можната класификација на авионот како "воен материјал", кој ќе се спречи неговиот извоз во земји во војна или се сметаат за такви. Застапниците на ограничување на извоз и дека иако испорачуваат без оружје, тоа може да се смени со купување земји да брод пиштоли во мешунки (FN Herstal се споменува како снабдувач) или бомби. Тоа би биле извршени меѓу кои и Ирак, Иран, Бурма, Мексико и Гватемала.

Превземи

поврзани Превземања