јазици

   Lockheed P-3C Orion FSX & P3D    верзија 3.31

HOT
автор Тимот FS KBT надворешен http://www.flightinfo.jp/FS_KBT/
Големина 84.9 MB
Превземања 24 762
Создаден 23--02 2009 20: 49: 05
Промени 05 07--2016 21: 42: 09
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
   За FSX & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 & 3 за тестирање)Компатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина
со промени Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10. Освежено на 05 / 07 / 2016: Верзија 3.31, DirectX10 компатибилен P3D компатибилност со VC

Кликни туказа да се добие FS2004 само компатибилни vesion.

Ние сме среќни да се воведе на P-3C Орион, легендарниот воени авиони, според моделот од тимот на FS KBT. Локхид P-3 Орион е авион поморска патрола работат во четири helices во светот. P-3 Орион е воена дериват на цивилни воздухоплови Локхид L-188 Електра беше напуштен проектот. (Извор: Википедија )

Верзија природно компатибилен со FSX / SP1 / SP2 и P3D v1 и 2, но се уште не се компатибилни со DirectX 10.

Надворешни и сликарство на овој модел е создаден во повеќе детали од (V29) претходната работа. Особено, односот на главната крило (паниката и моторот Насер, итн) е нови дизајни. Неколку видови на P-3C беа подготвени како симбол на P-3C тоа беше за време на транзиција сега. Тоа е девет видови во вкупно.

Врвен додаток на со целосна 3D виртуелни пилотската кабина и сопствени звуци. Моделирање на висок квалитет, да ги открие многу текстури како NAVY и Канада воено воздухопловство. модел на летот е сосема реална. Покрај тоа, овој авион е полн со изненадувања, како што се намалувањето бомби и други специјални функции. Тоа е сè на payware, но тоа е бесплатен.

палецот 48STW

палецот E3pqB
 

Превземи