јазици

& NbspLockheed L-1049H Super Constellation FSX

HOT
автор Модел со Манфред Јан, звуци со Диего С. Барето, Текстури воздушен мост од страна на Гери Харпер, текстури Реал ерлајнс од Луис Alvarenga надворешен http://calclassic.proboards55.com
Големина 34.6 MB
Превземања 21 639
Создаден 01--07 2010 20: 20: 50
Промени 01 07--2014 06: 45: 50
лиценца freeware надворешен
   За FSX и пареа издание& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина


Кликни тука за FS2004 компатибилна верзија

Опремени со големи товарни врати и помоќни мотори, L1049H ака "Супер H" или "Хаски" е кабриолет патник / карго верзија на Супер G констелација. Вклучени во пакетот се четири модели кои ја прикажуваат авион со радар и без носот и врвот тенкови.
се вклучени четири repaints: 1967 Капитол ервејс, природни метал верзија, Реал Aerovias и воздушниот мост. Звучи и VC се вклучени

Превземи

јазици