јазици

& NbspPT Туполев Ту-154B-2 v1.1 FSX и P3D

HOT
автор проектот Туполев надворешен http://www.protu-154.net
Големина 145 MB
Превземања 76 717
Создаден 18--03 2013 23: 33: 15
Промени 08 01--2015 23: 48: 18
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
   За FSX и пареа издание & P3D v1. * V2 v3 v4 да се тестираКомпатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


Друга верзија е достапна за FS2004 Кликни тука

Еден збор: "Леле !"Вие нема да видите додаток на каде симулацијата е толку голема, во блиска иднина, секако, на повеќето развиени и на најсложените сите freeware Add-ons за FSX и P3D. Ремек-дело што заслужува внимание. Учењето е очигледно е потребно затоа што нема да се импровизира пилот на оваа машина без рачен ... Но, она што се радува!

На Туполев Ту-154 (руски: Туполев Ту-154) (шифра НАТО Безгрижни) е советски авион trijet дизајнирана во средината 1960s. Масовното производство на авиони беше завршен во февруари 2013

Видео Ту-154 B2 FSX
Видео моторот SART до


палецот 14Anonyme--20111105 224036  палецот 1rad6p  палецот 2pqrxox 
палецот 2wcmc1f  палецот 65x2ew  палецот 291yiy8
палецот fsx2011120311023852 палецот w0gjdi

Превземи

јазици