јазици

   Tom Anotonov-225 MRIYA/DREAM FSX   

HOT
автор Томас Рут, синовите де Мајк Maarse
Големина 26.37 MB
Превземања 51 399
Создаден 29--09 2009 02: 00: 00
Промени 08 06--2012 01: 24: 03
лиценца freeware надворешен
   За FSX & FSX-пареаКомпатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


Мајчин модел за FSX SP1 и SP2 неизпробван со DirectX10. Вклучува основните 2D панел и убава виртуелна пилотската кабина (види слика) плус звуците на вистински Ан-225 во Шипхол (Амстердам). Две верзии на располагање, една со спејс-шатлот на грбот Sovjet воздухопловните сили и друга верзија на товар ", меѓународен транспорт". Вклучува прирачник на англиски јазик (не руски) прочитајте го внимателно, бидејќи тоа е вистинско задоволство да се вози како голема машина. Многу делови се динамични и тоа е причината зошто прирачник ќе ви кажам сите клучеви.

историја:

Антонов Ан-225 Mriya ( "сон" во Украина) е превоз на џамбо авион, кој беше произведен во СССР (Советскиот Социјалистичка Република во Украина) и примени како име код за НАТО "козачки" (Ан-124 беше еден од "Кондор"). Овој авион е од импресивна големина е во состојба да носат големи и тешки товари на значителни растојанија.

Ова е најдолгата и најтешката авион во светот, а вториот во однос на големината, зад гигант хидроплан H-4 Херкулес. Според Анатолиј Boulanenko, Ан-225 никогаш не се користи за својот полн потенцијал и секогаш по него, Ан-225 е исто така корисна борец. Всушност, за време на демонстрациите во Бурже, тој се сврте под агол од 45 ° со советската вселенска шатл Буран на 62 тони во прилог на трупот на авионот.

Превземи

поврзани Превземања