јазици

Антонов АН-32 FSX

HOT
Големина 37,3 MB
Превземања 29 955
Создаден 31--10 2010 22: 08: 48
Промени 19 12--2012 02: 49: 56
лиценца freeware надворешен
Автор: Тим Прасе Конрад - Прасињата Чудна Авионите
Превземи FSX забрзување или SP2 и FSX-Steam компатибилен DirectX10 + + 3D виртуелен кабина
Ukranain изграден двојно турбо реквизит карго авиони. Ова издание вклучува повеќе шеми на бои, две начин на работење на задните рампата, прилагодлив реквизит сечилото визуелни кога Фотографија / бавно, и повеќе VC и рампа / Прегледи кабина.

Ан-32 е во основа на ре-мотори Ан-26. клиент лансирањето беше Индискиот воздухопловните сили, кој нареди овој авион делумно се должи на добрите односи меѓу тогашниот лидер на СССР Леонид Брежњев и тогашниот лидер на Индија Индира Ганди. Ан-32 е дизајниран да издржи неповолни временски услови подобра од стандардната Ан-26. На висок пласман на гондолите моторот над крило дозволено за поголеми пропелер дијаметар, што се водени од 5100 КС отценети турбовитлов мотори Пи-20, речиси двапати моќта на Пи-26 мотори Ан-24 е. Затоа, Ан-32 ужива одлична полетување карактеристики во тропските и планински (висока надморска височина) услови, каде топла или воздух попречува мотори влечната сила. Цената за една новоизградена Ан-32 беше цитиран како 6 9-милион долари во 2000
Антонов АН-32 FSX Превземи

поврзани Превземања

јазици