јазици

Антонов АН-225 Пакс FSX

HOT
Големина 20.8 MB
Превземања 63 085
Создаден 15--05 2012 22: 40: 47
Промени 08 06--2012 01: 21: 08
лиценца freeware надворешен
Автор: Томас Рут, repaints од ricardo_tv
Превземи За FSX & Steam Edition компатибилен директенX10 + + 3D виртуелен кабина
Најдолгата и најтешката авион во светот повторно на Rikoooo во верзија со патници (фиктивни) вклучени со компании: Ер Франс, на Американ Ерлајнс, Бритиш ервејс, Луфтханза, бела боја и производителот бои (Антонов).

Антонов Ан-225 Mriya ( "Сонот" во Украина) е патнички авион транспортен авион, кој беше произведен во Украинската Советска Социјалистичка Република и беше дадено името на код за НАТО "козачки" (Ан-124 беше онаа за "Кондор" ). Овој авион е од импресивна големина способен за вршење големи и тешки товари на значителни растојанија. Ова е најдолгата и најтешката авион во светот, а вториот во однос на обем, зад гигант хидроплан H-4 Херкулес.

Според Анатолиј Boulanenko, Ан-225 никогаш не се користи за својот полн потенцијал и, повторно, според него, Ан-225 е maneuverable како борец. Всушност, за време на демонстрациите во текот на Ле Бурже, тој да се става под агол од 45 ° со вселенскиот шатл Буран на 62 тони во прилог на трупот на авионот.

Антонов АН-225 внатрешни работи
Антонов АН-225 Пакс FSX Превземи

поврзани Превземања

јазици