јазици

& NbspSocata TB10 Тобаго целосен пакет FSX и P3D

автор Премиер Авион Дизајн надворешен http://www.premaircraft.com
Големина 10.2 MB
Превземања 8 226
Создаден 20--08 2012 17: 43: 07
Промени 15 10--2012 23: 05: 55
лиценца freeware надворешен
   За FSX-SP2 & FSX-пареа и P3D v1. * V2 v3 v4 да се тестира& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина


За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука

Вклучувајќи Динамички VC со сопствени мерачи и звук конвертира за FSX. Опсегот на Socata ТБ беше зачнат во средината на 1970s да го замени на стареење Моране-Saulnier Rallye. Тие се лесни авиони за туристичките патувања или бизнис.

авиони TB-10 Тобаго е цивилна летање клуб, дизајнирани и направени за директно лет. Таа има Lycoming О-360 180 со HP, воз и фиксна теренот пропелер, кои им овозможуваат максимална крстарење брзина од 127 KTS (235 km / h).

Превземи

поврзани Превземања

јазици