јазици

& NbspHawker-Siddeley HS.748 Белгија воздухопловната FSX и P3D

автор Фрејзер А. McKay, Дејвид Maltby, Стивен Браунинг
Големина 21. MB
Превземања 4 885
Создаден 20--05 2015 02: 00: 00
Промени 30 05--2015 13: 33: 36
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 8
   За FSX и пареа издание & P3D v1. * V2 v3 v4 да се тестира& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина


Убава и класичен Hawker Siddeley HS748 repaints за FSX и P3D во Белгија воздухопловните сили облека околу 1976 / 86. Висок квалитет вклучени VC, како и висока детали модел. Многу благодарение на Мајкл Pook / Дејв Rocholl за одредување на панел 2D. текстури на Стивен Браунинг. Сопствен звук вклучени.

Ле HS.748 est ОН би-де turbopropulseur транспорт суд / Moyen-Гласникот conçu par la firme britannique Avro faisant partie du GROUPE Hawker-Siddeley.

На ловец со соколи Siddeley HS 748 е средни турбовитлов авион на оригинално дизајниран од страна на британската фирма Avro во доцните 1950s како замена за стареењето DC-3s потоа во широка услуга како feederliners. Avro концентрирани на перформанси, особено за операции Стол, и се најде посветен пазарот. 380 авиони биле изградени од страна на ловец со соколи Siddeley. А поголем, се протегала развој на ХС 748, на БАЕ АТП, се обиде да се натпреварува со Канада де Хавиленд цртичка 8 но видов со ограничено производство рок. (Википедија)

Превземи

поврзани Превземања

јазици