јазици

& NbspFSND McDonell-Даглас МД-83 FSX верзија 1

HOT
автор Alejandro Rojas Lucena (FSND) надворешен http://www.simviation.com/fsnd/
Големина 38.6 MB
Превземања 39 663
Создаден 30--03 2012 18: 26: 14
Промени 29 06--2016 13: 13: 04
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
   За FSX и пареа изданиеКомпатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


Првиот MD 8X на rikoooo мајчин јазик за FSX, вистинско чудо да се тестираат брзо. Ако внимателно и детално работа, лет динамична блиску до реалниот.

Карактеристики: 2D пилотската кабина. Виртуелна пилотската кабина. Работно APU систем. Работно за управување со летот Компјутерски *. "ФУК" Bendix Кралот / Honeywell Општи Авијација FMC / GPS од Гарет Смит. Комплетна анимации вклучувајќи излез врати. FSX терминал портата компатибилност. Крило флекс ... и многу повеќе реални дополнувања!

Ви благодариме на Alejandro Rojas Lucena (FSND) за дозвола да се стави оваа датотека rikoooo во авто-инсталира.

На мекдоналд даглас МД-80 е американски авион кој е произведен од страна на производителот на авионот Мекдонел Даглас. Ова потоа се развива и на пазарот на промени, MD-90. По купување Мекдонел Даглас во 1997, Боинг се менува на единицата, како Боинг 717.


Превземи

јазици