јазици
Огласи / паб

SMS MD-11 холандската Пакет FSX и P3D

HOT
Автор SMS Оверленд - Repaint на Стивен Браунинг
Големина 37.5 MB
Превземања 39 527
Создаден 17--03 2013 19: 39: 07
Промени 19 03--2013 18: 26: 44
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
3D Виртуелна кабина
Порт-Во текот на FS2004 (без DXT10)
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 и 3 за тестирање)

Оваа Холандски Пакет содржи два ново насликани многу детални liveries: КЛМ Martinair патници и товар. И двете доаѓаат со слика вистинска делови, целосна ноќ со лесна текстура, анимирани слетување светла, виртуелна пилотската кабина и одличен звук пакет. Repaints на Стивен Браунинг.

На мекдоналд даглас МД-11 е авион произведен од страна на производителот на авионот Мекдонел Даглас. Ова е проширена верзија на DC-10 со winglets на врвот од крило и модерна пилотска кабина Авионика (стакло кокпит).

Превземи

Огласи / паб