јазици

Bombardier Глобална страна Експрес XRS FSX

HOT
Големина 13.88 MB
Превземања 14 447
Создаден 30--05 2011 11: 26: 16
Промени 12 07--2012 03: 07: 27
лиценца freeware надворешен
Автор: Ричард Schwertfeger
Превземи За FSX & Steam Edition компатибилен директенX10 + + 3D виртуелен кабина
Мајчин модел за FSX. Овој пакет содржи два 2D панели од различни големини, со 4: 3 и "широк екран" со целосно интерактивна виртуелна пилотската кабина! Вклучува 4 repaints (N30GL, N43GL, N552RS, N929LM) и сеопфатен прирачник треба да се прочита пред да започнеш. Вистинско задоволство.

бизнис авион на Bombardier Глобал Експрес е авион на многу голем дострел.

Глобал Експрес XRS е подобрена верзија на Глобал Експрес, нудејќи поголема брзина на крстарење, животниот век на батеријата, и кабина дизајнирани и подобро информирани. Писма XRS нема да има значење, освен да се избрани за да се подобри бренд сликата. Автономијата е зголемена преку обезбедување на еден резервоар на 674 килограми керозин на местото на крила. Глобалниот 5000 е пократка верзија на Глобал Експрес XRS. извор Wikipedia
Bombardier Глобална страна Експрес XRS FSX Превземи

поврзани Превземања

јазици