јазици

   Nardi FN-333 Riviera Version 1.0 (Compatible FS2004)   

HOT
автор Марио Нориега
Големина 14.3 MB
Превземања 21 774
Создаден 25--12 2007 21: 12: 59
Промени 28 06--2015 21: 09: 37
лиценца freeware надворешен
   За FSX & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 & 3 за тестирање) и FS2004& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) + 3D Виртуелна кабина
со промени Компатибилност прозорецот 10 + FSX пареа + P3D v2

Компатибилен со FSX и FS2004. Избор од инсталерот. Ова е едно италијанско амфибиски хидроплан, слободно време, напојува со струја од задната пропелер. Тоа може да слета на вода и на копно, што е доволно да се направи убава прошетки! Визуелната квалитетот е одличен, има навистина ништо лошо, внатрешноста е исто така многу убава. Сè што е моделиран во 3D.

Звуците се чини реални и веднаш ни миеше во уредот. На семафорот е функционална и целосни.

Не заборавајте да ги прочитате упатствата во следниве датотеки: FN333_check.htm и FN333_ref.htm panel_FN333.htm повеќе redme.txt

Спецификации:

Макс. Брзината со S / L: 177 километри на час
Штанд брзина (LDG Config..) 68 километри на час
Крстарење брзина (70% PWR): 164 километри на час
Крстарење брзина (60% PWR): 152 километри на час
Потрошувачка на гориво: 11.1 л / час
Користење на оросување: 18 500 ft
Да се ​​кандидира (земјиште): 950 ft
Да се ​​кандидира (вода): 1565 ft
Слетување рок (земјиште): 660 ft
Слетување рок (вода): 625 ft
Опсег: 625 милји

Превземи

поврзани Превземања