јазици

Икона Авион A5 FSX и P3D

HOT
Големина 21.9 MB
Превземања 28 175
Создаден 29--05 2011 23: 16: 56
Промени 30 01--2013 01: 29: 58
лиценца freeware надворешен
Автор: Андреас Koerner
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање Компатибилен DirectX10 + + 3D Виртуелна кабина
Освежено на 30 / 01 / 2013: Додал нова 2D панел
Овој авион е само за FSX / P3D. Тоа вклучува виртуелни пилотската кабина (VC) личи дека на автомобил со изградена-in за тоа.
Вклучува виткање крила, анимации ... На мерачи се изградени главно со користење на векторска графика. Супер квалитет! Оваа addon е најблиску е можно во реалноста. Не заборавајте да ги прочитате упатствата

Чекори на бродот неговиот мал приватен авион, кои не сонуваат? Како и за дизајнерите на A5 Авион е сон кој сака да се постигне.

Ова е спортски двосед авион, опремен со предните тркала. Амфибиски, тоа може да полетува и да расте и на копно, како на вода, морињата, реките и езерата. На A5 Авион може да носи до 195 kg а максималната брзина е 193km / ч. Лесен (650 кг) и, практично, тоа е лесно преносливите како нејзините две крила пати за да ги собере на менувачот во приколка и гаража. На Aicraft A5 е опремен со падобрани лесно достапни во случај на итност.

ИКОНА Авион 5 доби највисоката награда на наградата за 2010 Red Dot Design. Леталото моментов се проценува на 103 000 €, цената на луксузен седан.
Икона Авион A5 FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици