јазици

   Lockheed Martin C-130J-30 for FSX   

HOT
автор Премиер Авион Дизајн надворешен http://www.premaircraft.com
Големина 31.3 MB
Превземања 23 239
Создаден 01--12 2009 00: 09: 26
Промени 12 07--2012 03: 35: 29
лиценца freeware надворешен
   FSX забрзување или SP2 & FSX-пареа& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) + 3D Виртуелна кабина


За FS2004 компатибилна верзија Кликни тука

C-130J е најновата верзија на Херкулес и единствениот модел сеуште во производство. Однадвор слични на класична Херкулес во општиот изглед, моделот Ј е многу различни авиони. Овие разлики вклучуваат нови Ролс-Ројс AE 2100 D3 turboprops со Dowty R391 композитни scimitar пропелери, дигитална Авионика (вклучувајќи Head-Up дисплеи (HUDs) за секој пилот) и намалување на барањата на екипажот, двајца пилоти, еден товар господар, и еден главен екипажот. C-130J движи побрзо, повисоко и подалеку од сите претходни модели C-130.

Целосен пакет за FSX / SP2 (DX9 графика), обичај 2D и VC панели со HUD, и радари Авионика. Сопствениот звук, целосно анимирани делови, реален модел лет. Четири liveries вклучени - USAF, USCG, РАФ и американските маринци сино Ангели авионите. Жан Пјер Brisard и Боб мај - Премиер Авион дизајн.

Превземи

поврзани Превземања