јазици
Огласи / паб

Piasecki H-21C Fying Банана FSX

HOT
Автор Мик Posch
Големина 21,4 MB
Превземања 15 581
Создаден 09--08 2007 02: 00: 00
Промени 12 07--2012 18: 52: 02
лиценца freeware надворешен
3D Виртуелна кабина
Порт-Во текот на FS2004 (без DXT10)
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа

Освежено на 15 / 02 / 2012

H-21C, исто така познат како Shawnee, Workhorse, и Летечкиот банана, била изградена од страна Piasecki хеликоптер Corporation во раните 50 е. Тоа е транспортен хеликоптер (20 2 патници и членови на екипажот), како и за спасување и напад. H-21C беше главно се користи од страна на воздухопловните сили, на воздухопловните сили на Западна Германија, француската морнарица и Канада воено воздухопловство. Оние кои работеле со што ја сакаат или го мразат: немаше средина.

Две верзии се достапни во овој пакет: На Piasecki H-21C и Vertol V-44 опремени со плови

Доаѓа со 7 текстури, заврши хеликоптер.

Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања