јазици

Сикорски S-55 виорот FSX

HOT
Големина 6.84 MB
Превземања 12 543
Создаден 04--03 2009 19: 47: 52
Промени 12 07--2012 18: 45: 55
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
Автор: AlphaSim
Превземи За FSX & Steam Edition & nbspPort-Over FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина
Кликни тука за компатибилни варијанта FS2004

Еве еден хеликоптер визуелно добро, во режија на AlphaSim. Претходно payware, бидејќи 2009 стана бесплатен, па затоа треба да ги искористат предностите!

Историски


операции првиот хеликоптер товар, S 55 А H19 произведени од страна на американската компанија Сикорски, го направи својот прв лет во функција ноември 12, 1949. Во 1952, тој го доби својот сертификат на граѓанското пловидбеност.
Тежината и најголемиот дел од мотори, а се наоѓа во подножјето на крило забрани инсталација на бункерот на еден хеликоптери роторот. На инженер Игор Сикорски имаше идеја да се смести на моторот во предниот дел на авиони и тенкови под подот, фрлање патничкиот простор над моторот. со што оваа одредба ослободување на местото на бункерот во центарот.
С 55 е како солиден три перки артикулирани роторот мавташе и повлечете, со роторот две перки опашка и quadricycle воз. Неговиот бункер дозволува носење на 6 8 на патници или шест литри монтажа за третман на повреди за време на транспортот.
Заменети во доцните 50s од страна на повеќе моќни 58 S, S 55, во многу верзии, е изградена за да 1280 копии. неговата лиценца беше купена од страна на Франција, Јапонија и Велика Британија. Британската фирма Вестленд достави до Франција 42 55 БЕШЕ кој ќе во училиштето и GH2 (Алжир). (Извор: www.museehelico-alat.com)
Сикорски S-55 виорот FSX Превземи

поврзани Превземања

јазици