јазици

Дасо / Dornier AlphaJet PAF FSX и P3D

HOT
Големина 13.7 MB
Превземања 17 917
Создаден 23--07 2014 02: 00: 00
Промени 30 05--2015 18: 32: 10
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
Автор: подрачни одделенија, ЈП Лангер (JP3A), ЈП Буржуа (Bee Gee), Боб Chicilo
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4, за тестирање & nbspПорт-над FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина
Назад со ова ново издание на Alphajets од акробатски демонстрација тим на француските воздухопловни сили, овој пакет вклучува класичен текстури и repaints обука верзии на воздухопловните сили со еден фото-реално, кликање виртуелни пилотската кабина, сопствени звуци, ефекти, анимации, чад систем со три различни бои (сина, бела, црвена). Притиснете го копчето "i" клуч за активирање на чад ":" за да го активирате спојлери. Вклучува листа со инструкции за aerobatics.

На Patrouille Acrobatique де Франс (француски изговор: [patʁuj akʁɔbatik də fʁɑs], француски акробатски патрола), исто така познат како Patrouille де Франс или PAF, прецизност демонстрација aerobatic тим на француските воздухопловни сили на.

Стационирани на воздухопловната база 701 Салон де Прованс, тоа се смета за еден од најдобрите акробатски формации во светот, како и Red Arrows на британското кралско воздухопловство сино Ангели или американската морнарица на.01

02

03

04

A1

B2

C3

D4
Дасо / Dornier AlphaJet PAF FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици