јазици

AlphaBleuCiel AlphaJet PAF FSX и P3D

HOT
Големина 14.6 MB
Превземања 10 808
Создаден 10--08 2014 02: 00: 00
Промени 30 05--2015 19: 23: 20
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
Автор: AlphaBleuCiel, Филип Wallaert
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4, за тестирање & nbspПорт-над FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина
Еве уште еден Alphajets со боите на акробатски патрола на Франција. Овој модел е изработен од тимот AlphaBleuCiel прилагодени на FSX / P3D од Филип Wallaert. Вклучува текстура (број 6), две 2D панели во еден режим 4 / 3, а другиот во 16 / 9 специјално дизајнирани за широк екран, Исто така, со виртуелен пилотската кабина, сопствени звуци, HUD. Притиснете го копчето "i" клуч за активирање на црвени чад.
AlphaBleuCiel AlphaJet PAF FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици