јазици
Огласи / паб

ДеХевиленд цртичка 7 Алјаска FSX и P3D

HOT
Големина 93.6 MB
Превземања 17 901
Создаден 28--05 2014 02: 00: 00
Промени 30 05--2015 19: 28: 02
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
3D Виртуелна кабина
компатибилен DirectX10
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 и 3 за тестирање)

Сервисен пакет за орел Rotorcraft симулации / Милтон Shupe / Сим-куќарката ДеХевиленд DHC7 цртичка 7 (FSX мајчин).

Оваа услуга се однесува на исчезнатите внатрешната опрема врати на сите модели, поправки видливоста на гумата nosegear, поправки на десната страна спојлер анимации, додава недостасува текстура на облека "хемијата", и додава стакло на VC.
Карактеристики: Три модели, две лет Модели, 7 liveries, прилагодено звуци, прилагодено панел и калибри.

Де Хавиленд Канада DHC-7, исто така познат како 7 цртичка е цивилни авиони со четири пропелери. Тоа е воздухоплов краток полетување и слетување. Тоа беше лансиран во 1975 од страна на производителот де Хавиленд Канада и произведени до 1988, кога Боинг купи компанијата. биле изградени 113 копии. Тој имаше ограничен успех, што охрабрува развојот на 8 цртичка.

Во 2011, се уште има околу 40 авиони во служба на 113 изграден. Главни компании кои работат во моментов цртичка 7 се: Клима Гренланд, Pelita воздух и Berjaya воздух.

Цртичка-7 C-GNBX -2012-Nov-13 002-Средни

Цртичка-7 C-GNBX -2012-Nov-13 009-Средни

Цртичка-7 C-GNBX -2012-Nov-13 011-Средни

Превземи

Огласи / паб