јазици

Piaggio PD-808RM V2.2 FSX и P3D

HOT
Големина 31.3 MB
Превземања 12 325
Создаден 30--01 2009 12: 07: 55
Промени 24 02--2013 20: 22: 56
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
Автор: Марио Нориега надворешен www.mariopilot.6x.to
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање Компатибилен DirectX10 + + 3D Виртуелна кабина
Освежено на 24 / 02 / 2013: Верзија 2.2.
Целосна симулација на Piaggio PD-808 за FSX (Кликни тука за верзијата FS2004). Вклучено реален систем и напредни управување со моторот. Моделот е опремен со 3D виртуелни пилотската кабина и 2D панел. Звуците се добри.

На отворен модел ги има сите потребни анимации и многу повеќе! Целосна ноќ осветлување, три текстури, вклучувајќи специјално издание на "Бетмен". Графика страна, овој авион е многу добро направен, додаток на ретки што мора да ги поседува.

Имајте на ум дека многу добро англиски документација е вклучен.

Производител: Piaggio
Piaggio PD-808RM V2.2 FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици