јазици

Дасо сокол 7X за FSX

HOT
Големина 8.47 MB
Превземања 26 685
Создаден 22--06 2009 17: 16: 12
Промени 24 12--2012 21: 58: 12
лиценца freeware надворешен
Автор: Премиер Авион Дизајн надворешен http://www.premaircraft.com
Превземи За FSX & Steam Edition & nbspPort-Over FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина
За верзијата FS2004 Кликни тука

На сокол 7X е предводник на бизнис авион од Дасо. Тоа може да носи до 12 патници со брзина од Мах 0.81 и голем број на 6000 км. Тоа е вистински интерконтинентални бизнис авион. Целосен пакет за FSX панел и VC сопствени звуци од Арон измама. Модел вклучувајќи 3D кабина со 8 седишта, луксузен ентериер. Целосно документирани со список и референтни табели. Не го пропуштај ! Не се компатибилни со DirectX 10.
Дасо сокол 7X за FSX Превземи

поврзани Превземања

јазици