јазици
Огласи / паб

Дасо сокол 7X за FSX

HOT
Големина 8.47 MB
Превземања 25 386
Создаден 22--06 2009 17: 16: 12
Промени 24 12--2012 21: 58: 12
лиценца freeware надворешен
3D Виртуелна кабина
Порт-Во текот на FS2004 (без DXT10)
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа

За верзијата FS2004 Кликни тука

На сокол 7X е предводник на бизнис авион од Дасо. Тоа може да носи до 12 патници со брзина од Мах 0.81 и голем број на 6000 км. Тоа е вистински интерконтинентални бизнис авион. Целосен пакет за FSX панел и VC сопствени звуци од Арон измама. Модел вклучувајќи 3D кабина со 8 седишта, луксузен ентериер. Целосно документирани со список и референтни табели. Не го пропуштај ! Не се компатибилни со DirectX 10.

Превземи

Огласи / паб