јазици

   Beechcraft Super King Air 300 St. Maarten Diving Club FSX   

HOT
автор Сојузничките FS група (AFG) текстура од Инго Шван надворешен www.alliedfsgroup.com
Големина 32.49 MB
Превземања 10 223
Создаден 11--04 2010 10: 26: 52
Промени 06 06--2012 18: 23: 00
лиценца freeware надворешен
   За FSX & FSX-пареа& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) + 3D Виртуелна кабина


За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука

Кингерот 300 извонредно моделирани со боите на "Нуркање клуб Св Маартен. Вклучува и виртуелни пилотската кабина (VC) и сопствени звуци како и обично.

Внимание во оваа верзија на корисниците FSX-SP2 ќе има некои проблеми дисплеј со propelers, тоа не може да биде целосно транспарентен кога се врти. Во моментов не постои решение.

Информации:

Серијата Beechcraft Кинг ер е близнак-турбовитлов авион произведен од Beechcraft од 1964.

Тоа вклучува различни модели кои се опремени со Прат и Витни PT6, и под притисок со капацитет од 5 9 на патници. На различни модели се 90 / 99 / 100 кингерот, кингерот 200 и кингерот 300 / 350. Опсегот на кингерот има опсег помеѓу 1300 1800 и наутички (nm) и може да лета на висина од 28,000 35,000 на нозете (стапки).

Кралот на воздухот е многу успешен и продолжи голем бизнис кариера, бидејќи на нивната сигурност, перформанси (брзина, слетувања и полетувања од кратки писти, голем товар) и обемот на кабината на голема удобност на патниците и можноста за брза трансформација во кабината за медицинска употреба. Овие авиони се способни за поврзување на сите поголеми градови europeens од Централна Европа и се многу присутни во флотите на авиотакси оператори. (Извор Википедија)

Превземи

поврзани Превземања