јазици

   Dornier Do328 Turbo for FSX   

HOT
автор Премиер Авион Дизајн надворешен www.premaircraft.com
Големина 13.41 MB
Превземања 10 751
Создаден 15--07 2010 22: 08: 52
Промени 06 06--2012 18: 16: 54
лиценца freeware надворешен
   За FSX & FSX-пареа& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) + 3D Виртуелна кабина


За компатибилни варијанта FS2004 Кликни тука
Основната Do328 прв пат полета на 6 1991 декември, и влезе во комерцијални услуги во октомври 1993. нови трупот на 328 е дозволено за удобно 3-чекор за седење, со потенцијал за инсталирање на 4-чекор. Во комбинација со суперкритична крило развиена од Do 228 Dornier, ова даде 328 одличен крстарење и се искачи способности. Во 2005, австралискиот завод за морска безбедни (AMSA) го доби договорот за AeroRescue за длабинско пребарување и спасување (SAR) способност низ Австралија.

Пет 328-100s беа постепено овластена од април до февруари 2006 2007 и стационирани околу бреговите на Австралија за да се обезбеди 24 час, 30 способност минути одговор.

Во јануари 2008 вкупно Dornier 80 328 100-авион остана во авиокомпанијата услуга.

Вклучи 3 repaints, комплетен пакет добар квалитет

Превземи

поврзани Превземања