јазици

& NbspMudry CAP-10 за FSX

HOT
автор Samdim дизајн надворешен http://samdimdesign.free.fr/
Големина 16.21 MB
Превземања 13 461
Создаден 09--09 2010 21: 50: 29
Промени 01 12--2012 22: 22: 27
лиценца freeware надворешен
   За FSX и пареа издание& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина


Модел детални и снимање, одличен додаток на! F-BXHV aeroclub Кап Еволуција, LFPT Франција-Cormeilles, Франција Mudry ЗЗП 10 е со две седишта обука акробатски авиони изграден во 1970 и уште е во производство во 2010. Авионот беше развиена од Piel Супер Emeraude и е роден како CP100. Името е изменета на CAP 10, капа за "Изградба Aéronautiques Parisiennes.

На 10 ЗЗП е произведен од страна на Mudry (името на својот дизајнер) во Bernay, Франција, купен од страна на ЗЗП индустрии кои потоа стана Апекс воздухоплови. По пропаѓањето на Апекс во 2008, правата за производство на резервни делови беа доделени на Dyn'Aviation.

Превземи

поврзани Превземања

јазици