јазици
Огласи / паб

Свирачот Cherokee стрелка III турбо FSX

Големина 7.20 MB
Превземања 8 102
Создаден 26--12 2010 21: 05: 12
Промени 06 06--2012 18: 12: 22
лиценца freeware надворешен
3D Виртуелна кабина
Порт-Во текот на FS2004 (без DXT10)
Add-on компатибилен со FSX SP2 & FSX-пареа

Свирачот Па-28 Cherokee е фамилија на авиони наменета за обука за летање, авиотакси и лична употреба.

Моделот е дизајниран во GMax, вклучува две repaints и виртуелна пилотската кабина (без 2d панел). овој addon е совршен за обука, бидејќи на своите снимање панел. Тоа е важно да го прочитате пропратна документација како што е можно да се прават промени. Звуците се на стандардно FSX Муни

големо достигнување

со промени
На 10 / 01 / 2011: Додадено недостасуваат мерачи

Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања