јазици

& NbspRAF Hawker Siddeley Нимрод пакет за FSX

HOT
автор Модел на Брајан Franklin (Simshed). Пилотската кабина и инструменти на Џим Купер надворешен http://www.simshed.co.uk
Големина 79.2 MB
Превземања 17 649
Создаден 31--01 2011 00: 17: 37
Промени 06 06--2012 18: 11: 30
лиценца freeware надворешен
   За FSX и пареа изданиеКомпатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


На ловец со соколи Siddeley Нимрод е поморска патрола авиони на воздухопловните сили на Ројал. Таа е наследник на Avro Шеклтон. Тоа е врз основа на Де Хавиленд Комет како ловец со соколи Siddeley (сега БАЕ Системс во прилог) не се сменило.

Убав додаток на!

Ова комплетен пакет е за само FSX и содржи модели Нимрод MR1, MR2 и R1. беа вклучени неколку текстури (repaints) за секој модел.

Во додаток на е дизајниран да биде целосно контролиран од виртуелниот пилотската кабина (VC), па уживам во тоа.

Прирачникот сè уште не е на располагање, Но наскоро ќе бидат отворени од веб-сајтот на авторот: www.simshed.co.uk

Нимрод

А монструм на технологијата, голем ловец подморници. Дизајнирано од првиот авион авион, кометата, првиот прототип на ловец со соколи Siddeley Нимрод соблече за прв пат мај 23, 1967. летот на девица на вториот прототип беше location2 месеци подоцна.

Нимрод

Дури и сега, Нимрод поморски извидувачки продолжи својата мисија. На Нимрод треба да својата историја стотици успешни мисии

Нимрод

На одборот, без разлика дали СЛЕДЕЊЕ системи, подморници, авиони за набљудување или опрема за видео надзор се толку добри како на офицерите и подофицерите кои користат

Нимрод

Тоа е уред способен за брзо и долгите мисии патрола, на Нимрод МР Мк 2 има модерен вградени системи, вклучувајќи радар, магнетометар и систем за дигитална обработка на акустични податоци.

Нимрод

Тоа може да носи нуклеарна длабочина обвиненија или конвенционален или торпеда или рудници во голем бункер оружје. Оваа единица е исто така опремен со прилогот под крило точки кои може да биде прикачен-воздух проектили или анти-брод проектили.

Нимрод

Превземи

јазици