јазици

& NbspI.CP Савана верзија 3.7 за FSX

автор Модел, текстури и панел од: Масимо Taccoli. Звук од: Мајк Hambly. Лет Динамика и мерачи панел со: Денис Seeley надворешен http://www.maxtac.it
Големина 6.17 MB
Превземања 5 232
Создаден 31--01 2011 15: 52: 54
Промени 06 06--2012 18: 09: 33
лиценца freeware надворешен
   За FSX и пареа издание& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина


На ICP Савана е една од најпродаваните ultralights во Европа. Тоа е сигурен и лесно да се лета. Неговата ефикасност Стол го прави лесно да функционираат од аеродромот. Савана е исто така многу добар авионски летови крос-кантри во текот на кој може да ја ценат нејзината голема стабилност.

Пакетот содржи два модели, еден со тркала панталони и еден без, и две текстура сетови, Италија и Канада.
Модел работи VC панел и може да биде лет од само Виртуелна пилотската кабина.

Технички и ефикасноста на податоците добиени од официјалниот сајт на производителот: www.ICP.it.

Превземи

јазици