јазици

   Seabird Seeker SB7L-360A Serie 2 FSX & P3D   

автор Darrel Woodhouse
Големина 15.01 MB
Превземања 7 209
Создаден 30--03 2012 18: 55: 05
Промени 18 01--2013 02: 06: 19
лиценца freeware надворешен
   За FSX & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 & 3 за тестирање)Компатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


Вклучува целосен сет на оригинален мерачи, многу детални photorealistic 2D пилотската кабина, целосно функционална VC и пет шеми боја. динамика лет се неверојатно точни и направи авион задоволство да лета. Постои целосна рачна работа се вклучени во документација папката Seabird азил SB7L.

На Seabird азил е светлина набљудување авиони, изградена од страна на Seabird воздухопловство Австралија Pty Ltd од Австралија и Seabird воздухопловство Јордан. Компанијата продава на авиони, како алтернатива ниска цена хеликоптери набљудување, за воениот и цивилниот сектор. Улоги дека на пазарот на компанијата на авиони за да вклучи инспекциски надзор гасоводот, брег часовник, еколошки обврски, антенски фотографија и безбедност. Авионот се напојува со мотор Lycoming О-360.

На Seabird трагач има одреден успех на извозот, и е управувана од страна на новиот (пост 2003 инвазијата) ирачката воздухопловните сили.

Превземи

поврзани Превземања