јазици
Огласи / паб

Иљушин Ил-18 FSX и P3D

HOT
Автор Едгар Giunart
Големина 44.2 MB
Превземања 18 842
Создаден 03--05 2012 19: 43: 33
Промени 18 01--2013 01: 58: 08
лиценца freeware надворешен
3D Виртуелна кабина
Порт-Во текот на FS2004 (без DXT10)
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 и 3 за тестирање)

Убава Иљушин Ил-18 со боите на Аерофлот на руската компанија. Виртуелниот пилотската кабина е огромно достигнување во текот на кабината, исто така, е моделиран во 3D и делот за патници. Вклучени со сопствени звуци и десетици анимации. Не е компатибилен DirectX10.

Иљушин Ил-18 е турбовитлов авион, кој стана еден од најпознатите советски авиони од своето време, и еден од најпопуларните и издржливи, ја направи својот прв лет во 1957 се уште е во употреба 50 години подоцна.

Иљушин Ил-18 беше еден од главните авиони во светот со децении и е широко се извезуваат. Поради својата долговечност, многу достигна над часа лет 45,000. Неговиот наследник е Ил-62.

img34726 3

snap249

Иљушин-18

Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања