јазици

& NbspScottish воздухопловство булдог Т. MK1 тренер FSX и P3D

автор Тим Прасе Конрад - Прасињата Чудна Авионите
Големина 10.12 MB
Превземања 4 568
Создаден 16--05 2012 16: 21: 42
Промени 16 01--2013 02: 00: 25
лиценца freeware надворешен
   За FSX и пареа издание & P3D v1. * V2 v3 v4 да се тестира& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина


Ако сакате овој додаток на за FSX / P3D Кликни тука

Овој авион има целосна FS анимации. сјајна текстури и Виртуелен пилотската кабина со некои сопствени калибри. Вклучува РАФ, малтешки, и шведскиот боја шеми, шведскиот шема има свој модел SK-61.

Шкотскиот воздухопловство булдог е британски две места од страна на по-страна (со дополнителна трета седиште) авиони за обука дизајниран од страна на Бигл Авион како B.125 булдог.

прототип булдог првиот полета на мај 19 1969 на аеродромот во Shoreham. Од прв ред за видот беше за 78 од Шведските воздухопловните одбор. Пред било производство на авиони биле изградени, Бигл Авион престана тргување и правата на производство за авиони, со шведскиот ред, беа преземени од страна на шкотски воздухопловство (булдог) Limited. Сите понатамошни авиони биле изградени во Prestwick аеродром од страна на шкотски воздухопловство, или во подоцнежните години, British Aerospace.

Превземи

јазици