јазици

& NbspPiaggio P180 Аванти FSX-Acc & P3D

HOT
автор Марио Нориега - Орел Rotorcraft Симулации надворешен http://www.eaglerotorcraftsimulations.com
Големина 31.3 MB
Превземања 10 794
Создаден 20--08 2012 00: 01: 18
Промени 15 10--2012 23: 01: 54
лиценца freeware надворешен
   За FSX-Acc & FSX-пареа и P3D v1. * V2 v3 v4 да се тестираКомпатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


Eagle Rotorcraft Симулации претставува за вас, Piaggio P-180 Аванти, кој првично беше дизајниран од страна на Марио Нориега, сега претворена во мајчин модел FSX. Овој пакет вклучува голем број на мисловните liveries, обичај VC, 2D панели, висок квалитет на звукот во собата, и други FSX специфични карактеристики ..

P180 FSX RTM

карактеристики:
  • Само набљудување, се судрат карти, мапи и огледалната
  • FSX специфични анимации
  • 11 висок квалитет, рефлексивни liveries
  • Прилагодено ФА, звук пакет, панелот и VC
Тестирано во Windows Vista / 7 со DX9, како и DX10 преглед овозможено. Треба да работат во Windows XP.

snap432

Превземи

поврзани Превземања

јазици