јазици

Edgley оптички FSX и P3D

HOT
Големина 19.1 MB
Превземања 11 846
Создаден 14--02 2013 01: 00: 00
Промени 20 11--2017 02: 46: 59
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
Автор: Craig Ричардсон надворешен http://www.classicwings.net
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 компатибилни DirectX10 + + 3D виртуелен кабина
Мајчин додадете-на за FSX / P3D со добар квалитет и всушност сосема оригинални, беспрекорна моделирање 3D.

На оптички, дизајниран од страна на Џон Edgley и изградена од страна Brooklands Воздухопловна, имаше една необична конфигурација со целосно застаклени напред кабина седење низ три, потсетува на хеликоптер Alouette. Зад него се наоѓа Lycoming рамен шест мотор напојување со цевки вентилатор, близнак бум конзола tailplane со двојни кормила и високо поставени еден лифт. Фиксните трицикл подвозјето имаа nosewheel поместување кон лево. Крила беа unswept и untapered, а авионот на прилично стандарден сите метална конструкција со нагласена алуминиум кожата. карактеристичен изглед на авионот доведе до тоа да биде познат како "бубачки очи" кај некои популарни извештаи.

Екипаж: Еден пилот
Капацитет: 2 патници
Должина: 8.15 m (ft 26 9 се)
Распон на крилја: 12.0 m (ft 39 4 се)
Висина: 2.31 m (ft 7 7 се)
Крило површина: 15.8 m² (171 ft ²)
Аеродинамичен: НАСА GA (W) -1
Испразни Тежина: 948 kg (2,090 lb)
Корисни оптоварување: 367 kg (810 lb)
Макс. полетувањето тежина: 1,315 kg (2,900 lb)
Мотор: 1 × Textron Lycoming IO-540-V4A5D рамен шест клипен мотор,
194 kW (200 КС)
Пропелери: пет перки каналните фан елиса, 1 на моторот
Edgley оптички FSX и P3D Превземи
јазици