јазици
Огласи / паб

Даглас Б-66 Разурнувачот FSX и P3D

Големина 16.3 MB
Превземања 5 012
Создаден 05--09 2013 04: 50: 13
Промени 30 05--2015 19: 24: 58
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
3D Виртуелна кабина
Порт-Во текот на FS2004 (без DXT10)
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 и 3 за тестирање)

За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука

Поранешниот payware сега слободно, овој додаток е комплетен пакет на Б-66 Разурнувачот со виртуелен пилотската кабина и 2d панел вклучувајќи сопствени калибри. Разурнувачот Даглас Б-66 е американски стратешки бомбардер, а потоа претворена во извиднички авиони
анимации:
Отворање на екипажот влез отворот (Shift-е)
Брзина на сопирачките (/ -key)
Вклучи пилот за вклучување / исклучување (Ctrl-W)
Панел информации:
префрлување 2 - Функција автоматски
префрлување 3 - Електричната енергија
префрлување 4 - гориво & Намали
префрлување 5 - ECU
префрлување 6 - јарем за вклучување / исклучување
префрлување 7 - GPS
префрлување 8 - Minipanel
Приказна на CET Avion:http://www.aviastar.org/air/usa/douglas_b-66.php

Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања