јазици

& NbspSuper Guepard 912 FSX и P3D

автор Патрик Ле Luyer надворешен http://oldpat.e-monsite.com
Големина 19.7 MB
Превземања 5 302
Создаден 20--05 2015 02: 00: 00
Промени 30 05--2015 17: 13: 26
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 8
   За FSX и пареа издание & P3D v1 v2 v3 v4Компатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


Супер Гепард 912 со висок квалитет со детални VC и сопствени звуци, реален модел лет, подготвени да летаат. На ULM е произведен од страна Аеро услугиИ лета на аеро клуб на До Шател во Франција. Запомни листата за проверка пред да се качите, исто така ќе ги најдете сите референци за брзина на располагање во таблета од табла со кликнување на иконата (под GPS).

Аеро услуги Guépard Guépard 912 е француски две седишта ултра лесни кабина monoplane дизајнирани и изградени од Аеро услуги Guépard се сретне со стандардна FAI ултра лесни, тоа е исто така се продаваат како комплет на делови за аматерски изградба.

На Guépard 912 е кабина monoplane со загради високо поставени крило, што има фиксиран трицикл опрема за слетување и затворен кабина за двајца седи во конфигурацијата рамо до рамо. На Guépard е изградена од заварени челични цевки со авион ткаенина покривање, но е исто така достапен со riveted челик обвивка. И покрај тоа што е способен да користи широк спектар на мотори со моќност од 65 100 на HP (48 75 да kW) на 100 КС (75 kW) Rotax 912S е нормално се користи.


guepard1guepard2guepard3Prepar3D 2015--05 15 12--59 27 32-Prepar3D 2015--05 15 13--00 26 98-Prepar3D 2015--05 15 13--00 45 83-Prepar3D 2015--05 15 13--01 05 28-

Превземи

поврзани Превземања

јазици