јазици

Ер Нов Зеланд Пакет FSX и P3D

HOT
Големина 232 MB
Превземања 11 391
Создаден 22--08 2015 03: 18: 00
Промени 22 08--2015 03: 19: 31
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 8
Автор: Повеќе автори (види внатре), repack од страна на Алан де Jager
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 компатибилни DirectX10 + + 3D виртуелен кабина
Супер пакет со 8 авиони од Ер Нов Зеланд, секој воздухоплов има виртуелен кабина (VC) со исклучок на Боинг-767 300 заменет со 2D панел. Секој Ербас е вклучен remastered HD текстури во виртуелниот пилотската кабина, Боинг 777 имаат со високи перформанси 2D панел и VC вклучувајќи ги и новите мерачи со финансиски менаџмент и контрола (Прочитајте ја документацијата). Сите воздухоплови кои се вклучени со висок квалитет прилагодено звуци. Моделите се сите компатибилни со Prepard 3D освен мерачи од Boeing 777. увери FSX-пареа компатибилност.

Предупредување, овој пакет не е цела флота, вистинската флота Ер Нов Зеланд има повеќе авиони.

Ер Нов Зеланд и Ер Нов Зеланд Limited (IATA: NZ, ICAO: ANZ) е национален авиопревозник на Нов Зеланд. Таа како платформа кореспонденција Меѓународниот аеродром во Окленд.

Ербас A320-200 & Air New Zealand
320 палецот палецот 320IAE панел
Ербас A320-200 Пак Ер Нов Зеланд
 палецот 320IAE  палецот 320IAE панел
Ербас A340-200 Ер Нов Зеланд
 340 палецот  палецот 340panel
Боинг-747 419 Ер Нов Зеланд
 747 палецот  палецот 747panel
Боинг-767 300 Ер Нов Зеланд (без VC)
 767 палецот  палецот 767panel
Боинг 777-219ER Ер Нов Зеланд
 палецот 777 2  палецот 777 2panel
Боинг 777-319ER Ер Нов Зеланд АБ
 палецот 777 3  палецот 777 3panel
Сааб 340B Ер Нов Зеланд линк
 палецот SAAB  палецот SAAB панел
Ер Нов Зеланд Пакет FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици