јазици

Аеро Л-29 Делфин FSX и P3D

Големина 29.6 MB
Превземања 3 685
Создаден 21--04 2016 11: 28: 00
Промени 30 08--2017 00: 47: 54
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
Автор: Тим "Прасе" Конрад, MDLX од страна мајчин јазик Рибар, repack од Шејн Рајли
Превземи За FSX & Steam Edition и P3D v1 v2 v3 (не P3D v4) Компатибилен DirectX10 + + 3D Виртуелна кабина
Убав додаток на од Тим Конрад претворена во FSX или P3D од Шејн Рајли. Врвен модел 3D со VC, 8 repaints.

Чешката Аеро Л-29 Делфин Џет тренер прв пат полета во 1959. Со текот на времето во текот 3000 биле изградени, и служеше како стандард (освен Полска) Варшавскиот пакт тренер во Чехословачка, СССР, Источна Германија, гладен, Бугарија и Романија thoughout на "60 е да се" 80 е. L-29 отиде за да послужи во Сирија, Индонезија, Уганда, Египет, Ирак, Мали, Гвинеја Република и Авганистан, беа некои се уште служи. Еден добар број на матични книги во неколку земји.
Име код НАТО "Маја"
Аеро Л-29 Делфин FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици