јазици
Огласи / паб

Аеро Л-29 Делфин FSX и P3D


Убав додаток на од Тим Конрад претворена во FSX или P3D од Шејн Рајли. Врвен модел 3D со VC, 8 repaints.

Чешката Аеро Л-29 Делфин Џет тренер прв пат полета во 1959. Со текот на времето во текот 3000 биле изградени, и служеше како стандард (освен Полска) Варшавскиот пакт тренер во Чехословачка, СССР, Источна Германија, гладен, Бугарија и Романија thoughout на "60 е да се" 80 е. L-29 отиде за да послужи во Сирија, Индонезија, Уганда, Египет, Ирак, Мали, Гвинеја Република и Авганистан, беа некои се уште служи. Еден добар број на матични книги во неколку земји.
Име код НАТО "Маја"

Автор Тим "Прасе" Конрад, MDLX од страна мајчин јазик Рибар, repack од Шејн Рајли
Големина 29.6 MB
Превземања 2 447
Создаден 21--04 2016 11: 28: 00
Промени 21 04--2016 16: 26: 47
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
3D Виртуелна кабина
компатибилен DirectX10
Add-on компатибилен со Prepar3D v2 v3 & FSX SP2 / ACC & FSX-пареа
Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања