јазици

& NbspDassault сокол 50 FSX и P3D верзија 1.2 + надградби

HOT Ажурирани
автор Модел од Јаник Лавињ, Фред Бантинг, Роб Јанг, Дополнувања од Ерик Дантес, FSX роден од Bluebear (Postbaer61)
Големина 40.3 MB
Превземања 12 290
Создаден 25--04 2016 12: 31: 00
Промени 23 06--2017 13: 36: 23
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
   За FSX и пареа издание & P3D v1 v2 v3 v4Компатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина
со промени Ажуриран на 23 / 06 / 2017: Верзијата 1.2 модел сега е мајчин FSX / P3D, многу подобрувања на моделот, панелот и текстурите, вклучуваат FMC за некои модели. 100% компатибилен со Prepar3D v4

Прекрасен Falcon 50 со целосна документација на француски и англиски, вклучуваше 6 repaints (CAEA, House, Celebrate Life, канадски сили, морска француска Aéronavale, SOH), детален VC, 2D панел, 3D кабина, сопствени звуци, анимации земјата и многу други работи. А мора да има за секој аматер на Falcon 50.

На 50 сокол, изградена од Дасо воздухопловство во 1976, е трет бизнис авиони, а првите три-авион Falcon семејство.

Подготовка 3D 2017 06 23 12 45 19 34Подготовка 3D 2017 06 23 12 46 11 08Подготовка 3D 2017 06 23 12 49 05 04

Превземи

поврзани Превземања

јазици