јазици
Огласи / паб

FIAT G.18V (V.01) FSX

Автор Manuele Вила
Големина 12.3 MB
Превземања 7 477
Создаден 04--03 2009 19: 06: 17
Промени 11 07--2012 13: 15: 17
лиценца freeware надворешен
3D Виртуелна кабина
Порт-Во текот на FS2004 (без DXT10)
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа

Кликни тука за компатибилни верзија на FS2004

Фиат G.18 бил италијански патнички авион се развива во средината 1930s. Известување за фановите на старите модели пред војната, голем успех со убава виртуелна пилотската кабина (без 2D панел) контрола на сè, од VC. Вклучува 3 текстури (ALIPre-војна / NCALI / Regia Aeronautica). Едноставен и полн вистинско задоволство.

Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања