јазици

FIAT G.18V (V.01) FSX

Големина 12.3 MB
Превземања 8 012
Создаден 04--03 2009 19: 06: 17
Промени 11 07--2012 13: 15: 17
лиценца freeware надворешен
Автор: Manuele Вила
Превземи За FSX & Steam Edition & nbspPort-Over FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина
Кликни тука за компатибилни верзија на FS2004

Фиат G.18 бил италијански патнички авион се развива во средината 1930s. Известување за фановите на старите модели пред војната, голем успех со убава виртуелна пилотската кабина (без 2D панел) контрола на сè, од VC. Вклучува 3 текстури (ALIPre-војна / NCALI / Regia Aeronautica). Едноставен и полн вистинско задоволство.
FIAT G.18V (V.01) FSX Превземи

поврзани Превземања

јазици