јазици
Огласи / паб

Convair 580 FSX

Автор Брет Хендерсон, Алехандро Рохас Lucena
Големина 66.4 MB
Превземања 9 613
Создаден 01--12 2009 01: 24: 53
Промени 27 08--2012 03: 11: 30
лиценца freeware надворешен
3D Виртуелна кабина
компатибилен DirectX10
Add-on компатибилен со FSX SP2 & FSX-пареа

На Convair CV-580 беше конверзија од Convair CV-340 или CV-440 авион со два Алисон 501 D13D / H турбовитлов мотори во местото на интернет на клипот, зголемена вертикална перка и пат е изменета хоризонтални стабилизатори. Имплементацијата беа извршени од страна Пацифик Airmotive во име на Алисон Мотор компанијата.

Роден FSX модел на Convair 580. Со висока резолуција текстури. Целосно функционална VC адаптирана од Convair 240 VC. Реални лет динамика и операции. Комплетна анимација вклучува авто-чување на скали. Автор: "Се обидов да го фати духот на банален, стари, турбомотори". Три liveries вклучувајќи гроздобер, Централна Северна ерлајнс, Фронтиер ерлајнс, и модерни товар на изведувачот, DHL.

Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања