јазици

& NbspIRIS P-40 Warhawk FSX

автор ИРИС ЛЕТОТ симулација на софтвер надворешен http://www.irissimulations.com
Големина 43.65 MB
Превземања 6 905
Создаден 16--02 2012 20: 24: 08
Промени 11 07--2012 13: 04: 07
лиценца freeware надворешен
   За FSX и пареа издание& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина


ИРИС е горда да ви донесе иконите P-40 Warhawk! ИРИС има скршени новото тло со Warhawk со обезбедување детална имитации на Р-40E, P-40F, P-40L, P-40N, и двојното седиште TP-40N тренер.

Познат во воздухопловните сили на Комонвелтот како Kittyhawk, P-40 Warhawk беше и се уште се гледа
од страна на многу како еден од класичните борци од Втората светска војна.

P-40 Warhawk доаѓа со вкупно 22 високо квалитетни текстури опфаќа некои од многуте земји кои летаа на P-40, како што се САД Армијата на воздухопловните сили, кралските воздушни сили и Кралската австралиска воздухопловните сили се само неколку.

Доаѓа со одличен виртуелен кабина со целосно 3D калибри. Оваа технологија им овозможува на мерачот за совршено мазна мерачи и работењето на авионот и во единечни и двојни авиони седиште, а како доказ за ова тврдење, ќе
исто така може да се види на мерачи се движат од надворешноста на авионот во надворешен поглед без загуба во квалитетот!

Виртуелна пилотската кабина не е единствениот елемент кој се работеше напорно на, текстури се првата стапка и функција автентични атмосферски како што се гледа од многу воени P-40, плус надворешноста модели доаѓаат со резервоари за гориво, бомби или чистото оптоварување од во зависност од тоа колку сакате да лета.

модели на летот се прилагодени да одговараат на различни варијанти на P-40, без разлика дали сте во авион постарите Е модел или понова Ролс Ројс Мерлин напојува P-40L, секој авион е дизајниран да ги спецификациите на поединецот авионот.

Превземи

поврзани Превземања

јазици