јазици

Соко J-20 Kraguj FSX-SP2

Големина 4.70 MB
Превземања 3 787
Создаден 29--02 2012 17: 09: 10
Промени 25 09--2013 18: 48: 39
лиценца freeware надворешен
Автор: Тим Прасе Конрад - Чудна Авионите прасе
Превземи FSX забрзување или SP2 и FSX-Steam компатибилен DirectX10 + + 3D виртуелен кабина
За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука

Светлина ПБО Авион развиен од страна на СОКО во 1960 е. Додека евтин и лесен за ракување и одржување, авион се тврди дека се многу корисни, како и производство запре по околу 50 авиони. Неколку Kraguj е (голтање) го направија својот пат во државната регистарот во последниве години.

Убава виртуелна пилотската кабина, модел е мајчин јазик FSX Забрзување
Три repaints: Југословенските воздухопловни ForceYugoslav воздухопловните сили, Цивил "Летечкиот Тигар AVG Warbird" шема САД граѓански регистар, хрватските вооружени сили, направени форма Југо сили, USAAF Warbird "шема, Американската граѓанска регистар.
Соко J-20 Kraguj FSX-SP2 Превземи

поврзани Превземања

јазици