јазици
Огласи / паб

Соко J-20 Kraguj FSX-SP2


За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука

Светлина ПБО Авион развиен од страна на СОКО во 1960 е. Додека евтин и лесен за ракување и одржување, авион се тврди дека се многу корисни, како и производство запре по околу 50 авиони. Неколку Kraguj е (голтање) го направија својот пат во државната регистарот во последниве години.

Убава виртуелна пилотската кабина, модел е мајчин јазик FSX Забрзување
Три repaints: Југословенските воздухопловни ForceYugoslav воздухопловните сили, Цивил "Летечкиот Тигар AVG Warbird" шема САД граѓански регистар, хрватските вооружени сили, направени форма Југо сили, USAAF Warbird "шема, Американската граѓанска регистар.

Автор Тим Прасе Конрад - Чудна Авионите прасе
Големина 4.70 MB
Превземања 3 357
Создаден 29--02 2012 17: 09: 10
Промени 25 09--2013 18: 48: 39
лиценца freeware надворешен
3D Виртуелна кабина
компатибилен DirectX10
Add-on FSX забрзување или SP2 & FSX-пареа
Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања