јазици

Curtiss Хок III 68 и BF2C-1 FSX

Големина 16.19 MB
Превземања 3 888
Создаден 30--03 2012 17: 55: 32
Промени 11 07--2012 12: 58: 35
лиценца freeware надворешен
Автор: Иван Хсу
Превземи За FSX & Steam Edition & nbspPort-Over FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина
За верзија FS2004 Кликни тука

Curtiss Хок III (модел BF2C-1 68 и модел) за FSX. 5 9 модели и текстури со убави сопствени звуци и работат виртуелен кабина (VC). Curtiss Хок е име заеднички за многу авиони дизајнирани и изградени од Curtiss Motor Company, повеќето од нив беа борци.

Curtiss hawk3

Hawk3 68B

Hawk3 68t
Компатибилен модел FS2004 кликнете тука

Curtiss Хок III (модел BF2C-1 68 и модел) за FSX

5 9 модели и текстури со убави сопствени звуци и работат виртуелен кабина (VC). Curtiss Хок е име заеднички за многу авиони дизајнирани и изградени од Curtiss Motor Company, повеќето од нив биле борци
Curtiss Хок III 68 и BF2C-1 FSX Превземи

поврзани Превземања

јазици