јазици

& NbspDornier Do28A-1 Cassic крилја FSX

автор Craig Ричардсон надворешен http://www.classicwings.net
Големина 31.75 MB
Превземања 4 509
Создаден 30--03 2012 18: 06: 58
Промени 11 07--2012 12: 56: 43
лиценца freeware надворешен
   За FSX и пареа издание& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина


Два модели DO-28A-1 и не-28A-1S големи квалитети со 6 текстури и врвен виртуелен кабина (VC). Ова двомоторен лесно ќе најде место во вашиот хангар.

Близнак-мотор Дали 28 беше развиена во доцните 1950s врз основа на еден мотори Дали 27. Тоа беше дизајниран како monoplane крило на високо крило и прикажување на уреди лифт и задниот дел на кабината (спие 6 луѓе) и опашката на Дали 27. Двете Lycoming и нозете на главната опрема за слетување се насочи сет на перки на ниско ниво. Како на Дали 27, Дали 28 се одликува со голема брзина на крстарење, неговата одлична лет ниска брзина и Стол карактеристики на подготвени песни за кратко време. Првиот лет на C 28 опремен со две-Lycoming 0 540 255 КС и ножот пропелери се одржа во март 20 1960 во Oberpfaffenhofen. На Дали 28 Б го поседува, Lycoming IO-540 290 да КС и три перки. На Дали 28 C е верзија од осум седишта со две 560 КС турбовитлов на дрвото чиј развој не беше завршена. беа доставени вкупно 120 тип на воздухоплов C 28 А и Б. Некои уреди се уште летаат во Африка и Јужна Америка.

Превземи

поврзани Превземања

јазици