јазици
Огласи / паб

ИРИС P-40 Warhawk - Експериментите FSX и P3D На

Големина 72.2 MB
Превземања 5 672
Создаден 03--08 2012 06: 31: 54
Промени 15 10--2012 23: 06: 34
лиценца freeware надворешен
3D Виртуелна кабина
компатибилен DirectX10
Add-on компатибилен со FSX-SP2 & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 и 3 за тестирање)

По успешното издание на "Aces на Заедницата" пакет за FSX иам Curtiss P-40E Kittyhawk, Ирис одлучи да се вежба својата имагинација и да се обезбеди нов производ кој две нови варијации на P-40 Warhawk, на P-40T и P-40X.

P-40T е близнак седиште, близнак верзијата на моторот на структурата на авионот на P-40. Додека САД се експеримент со близнак мотор концепт на Р-40C за време на војната, беше поразен со прашања сиромашните стабилност и никогаш не отиде во производство.

P-40X е едно место P-40E со исечени крилја и контра-ротирачки пропелер на систем на моторот Мерлин.

карактеристики:
  • 2048x2048 пиксели bitmap мајстори се менува големината на 1024x1024 пиксели за сите paintschemes обезбедување на супер остар bumpmaps и неверојатни визуелни елементи во сите графички картички способен да работи FSX!
  • А врвен soundset од ИРИС AudioworX со 360 степен звук panning прилагодено специјално за FSX.
  • А сорта на врвен paintschemes тоа што употребата на најдобри ликовни техники на располагање овозможува врвен атмосферски и визуелни јасност.
  • А висок квалитет paintkit кој сите атмосферски слоеви на корисниците им овозможува целосна персонализација на repaints сите во славното 2048x2048 квалитет пиксели!
  • А врвен модел лет од Jade Island Лет тест центар.
  • Во длабочината на пилот прирачник со сите информации што ви треба да знаете за ракување со системи и авиони ИРИС P-40 Warhawk заврши со инструменти дефект, листи за проверка и многу повеќе.

P-40X во видео


Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања