јазици

   Simhangar RWD-14b FSX & P3D   

автор Simhangar тим, Лукаш Kubacki, Михал Puto надворешен http://www.simhangar.com
Големина 16.2 MB
Превземања 3 180
Создаден 15--12 2012 21: 36: 48
Промени 16 12--2012 08: 19: 35
лиценца freeware надворешен
   За FSX-SP2 & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 & 3 за тестирање)Компатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


На Simhangar RWD-14b "Czapla" е роден во FSX авиони, креирана со FSX Забрзување пакети и се судрат карти, спекуларниот мапи и само сенка., Сопствени звуци, VC и анимации. А сеопфатен прирачник е вклучен во пакетот (англиски).

Add-on со одличен квалитет! графика и моделирање се страшни. Обезбедува вистинско задоволство да лета. Направени за стариот модел фанови.

На RWD-14 Czapla (LWS Czapla) беше полската армија авион за соработка (набљудување, во близина извидувачки авиони и врски), дизајниран во средината на 1930s од тимот на RWD и произведени во фабриката LWS од 1938. A серија на 65 авиони биле изградени и повеќето од нив се користат од страна на ескадрони на набљудување полски воздухопловни сили за време на Втората светска војна во 1939. (Википедија)

Превземи

поврзани Превземања