јазици

Република XP-47J Придружба Експериментални FSX и P3D и FS9

Големина 89 MB
Превземања 8 826
Создаден 20--06 2014 02: 00: 00
Промени 30 05--2015 19: 09: 31
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
Автор: Милтон Shupe, Том Falley, Најџел Ричардс, Дамјан Radice, Томас, Јан Висер
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање & FS2004 & nbspПорт-над FS2004 (нема DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина
Прекрасен Република XP-47J за FS2004, FSX и P3D с ++
Овој пакет вклучува 5 модели со кориснички панели, ера мерачи, сопствени звуци, модел лет обичај, и 9 repaints.

Add-on тестирани со FSX / ACCEL / SP2 FS2004 и конвертира да работи под P3Dv1v2. Овој проект е посветена на споменот на починатиот Дамјан "Windrunner" Radice.
Не заборавајте да го прочитате упатствата и инструкциите обезбедени од страна на авторите.

На Автоматско Installer-от ви овозможува да го инсталирате овој додаток во еден или повеќе симулатори одеднаш, екс FS2004 и FSX.

Бунтовничката 2xp47j-3 2D Средниxp47j 5xp47j 9
Република XP-47J Придружба Експериментални FSX и P3D и FS9 Превземи

поврзани Превземања

јазици