јазици

Фокер D.21 Пакет v2.0 FSX и P3D

Големина 48.7 MB
Превземања 4 705
Создаден 20--01 2015 01: 00: 00
Промени 31 05--2015 19: 43: 01
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 8
Автор: Daan Kaasjager - Dutcheeseblend
Превземи За P3D v2 v3 v4 и FSX SP2 / Acc & FSX-Steam компатибилни DirectX10 + + 3D Виртуелна кокпит
со промени Освежено на 2 / 20 / 2015: Додадено 5 нови repaints (219, 221, Мрежен, 229 и 236), ревидиран прирачник, нова функција: Додадено способноста TacPack, додаток на може да се користат без да се инсталира на ВРС TackPack, подобрена динамика лет и Ф.Д., фиксни неколку грешки во споредба со верзијата 1.00, ажурирани на тековните стандарди.
Иконски Фокер D.21 вклучувајќи два модели, еден во 1938 и другите 1940. Текстури HD и 3D модели направени во Blender од Daan Kaasjager. Вклучува анимација, ефекти, мерачи и сопствени звуци.

За FSX да се добие максимална резолуција од текстури можете да ги менувате FSX.CFG датотеката во линијаTEXTURE_MAX_LOAD = 1024замена соTEXTURE_MAX_LOAD = 2048

FSX.CFG се наоѓа тука, под Windows 7: "C: Корисниците AppData Роаминг Мајкрософт FSX"
Не заборавајте да го прочитатеNotes.pdf DCB Фокер D.21 пилотот

борец Фокер D.XXI е дизајниран во 1935 за употреба од страна на Кралството Холандија во Источна Индија Армијата на воздухопловните сили (Военото Luchtvaart van het Koninklijk Холандија-Indisch Леже, ML-KNIL). Како таква, таа е дизајнирана како евтина и мали, но солиден авиони, кои имаа солидни перформанси за своето време. Внесување оперативна употреба во раните години на Втората светска војна, тоа е предвидено yeoman услуги и за Luchtvaartafdeling (холандски армија воздухопловство група) и воздухопловните сили на Финска, а неколку биле изградени од фабриката за Ел Carmolí пред тоа падна во рацете на бунтовниците за време на шпанската граѓанска војна.

FSX-2015 05-20 19--11 39 65-FSX-2015 05-20 19--12 07 58-
Фокер D.21 Пакет v2.0 FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици