јазици
Огласи / паб

Боинг Ц-97G & КЦ-97G V2 FSX и P3D

Автор Манфред Јан, Роланд Бергер, Вилијам Н. Дејвидсон, Дан McManus, Вејн Тудор, Тед Волфганг
Големина 89.22 MB
Превземања 4 104
Создаден 21--07 2015 20: 06: 00
Промени 21 07--2015 13: 54: 07
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 8
3D Виртуелна кабина
компатибилен DirectX10
Add-on компатибилен со FSX-SP2 & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 и 3 за тестирање)

Боинг Ц-97G / EC-97G / 97G HC-Stratofreighters и KC-97G Stratotanker во висока дефиниција со виртуелен пилотската кабина, овој пакет вклучува сите ажурирања до "ажурирање 2".
Вклучено 4 модели, 4 repaints, сопствени звуци, референтната листа, листа, обичај мерачи и многу повеќе.

Ц-97C-97 2 АжурирањеC97G1C97G3C97 Patch2

Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања